Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Znów imitacje banknotów ujawnione na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znów imitacje banknotów ujawnione na granicy

Ewa Gajewska
14.03.2018

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce ujawnili kolejne imitacje banknotów. „Pieniądze” miały potwierdzać, że cudzoziemiec ma środki na pokrycie kosztów pobytu w Polsce.

Wczoraj (13 marca) na kierunku wjazdowym do Polski do kontroli zgłosił się 31-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusz Straży Granicznej sprawdził, czy cudzoziemiec spełnia wszystkie warunki wjazdu na terytorium Polski, m.in. czy posiada wizę, ubezpieczenie oraz środki finansowe na czas pobytu w Polsce. Okazało się, że dwa banknoty o nominale 100 euro, okazane podczas kontroli, są jedynie imitacją środków płatniczych. Cudzoziemiec przyznał się do próby przekroczenia granicy przy użyciu podstępu i poddał się dobrowolnie karze pobawienia wolności na okres 6 miesięcy z warunkowym zawieszeniem na 2 lata. Straż Graniczna wydała obywatelowi Ukrainy decyzję o odmowie wjazdu, następnie skierowała go na Ukrainę.

W tym roku to już dziewiąty przypadek ujawnienia na przejściach granicznych na terenie Bieszczadzkiego OSG nieprawdziwych banknotów, przypominających środki płatnicze. W większości były to imitacje banknotów waluty euro, przedstawiane do kontroli przez obywateli Ukrainy, w trzech przypadkach nieprawdziwe banknoty na granicy okazali Mołdawianie.

zdj. Bieszczadzki  OSG

  • imitacje banknotów
    imitacje banknotów
do góry