Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Bazy danych powiedzą wszystko… - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bazy danych powiedzą wszystko…

Ewa Gajewska
06.03.2018

Wczoraj (5 marca) na lotnisku w Krakowie-Balicach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy, poszukiwanego przez Komendę Miejską Policji w Krakowie. Nie zezwolili również na wyjazd z kraju obywatelowi Polski pochodzenia syryjskiego.

Obywatel Ukrainy poszukiwany był w celu doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego lub aresztu śledczego. Cudzoziemiec miał orzeczoną karę 49 dni pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości (art. 178a kodeksu karnego). Jednocześnie Sąd Rejonowy dla Krakowa-Pogórza zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego, w przypadku zapłaty grzywny. Po wpłaceniu 1960 zł na konto Sądu, mężczyzna został zwolniony.

Tego samego dnia do odprawy paszportowej zgłosił się 66-letni Polak pochodzenia syryjskiego. Chciał odlecieć do Marrakeszu. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna figuruje w bazach danych jako osoba, której nie należy zezwolić na wyjazd z Polski. 66-latek jest podejrzany o złamanie przepisów kodeksu karnego skarbowego (art. 56§2 , art. 61§1). Mężczyźnie nie zezwolono na odlot. Został pouczony o respektowaniu nałożonego środka zapobiegawczego, po czym opuścił teren lotniska.

zdj. Karpacki OSG

 

  • kontrola dokumentów
    kontrola dokumentów
do góry