Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej XX edycja Maratonu Komandosa - Aktualności

Aktualności

XX edycja Maratonu Komandosa

Ewelina Szczepańska
28.11.2023

Pierwsze i drugie miejsce wśród funkcjonariuszy SG, biorących udział w maratonie w kategorii służb mundurowych, zdobyli funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG. Funkcjonariusz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG w umundurowaniu i z plecakiem ważącym ponad 11 kg był trzeci na mecie.

XX Maraton Komandosa, trudną 42 km trasę (po błocie i śniegu) ukończyło 540 spośród blisko 700 zawodników.

W kategorii Straż Graniczna I miejsce wywalczył sierż. szt. SG Paweł Wołkowycki, a II miejsce st. chor. SG Krzysztof Półtorak. Por. SG Piotr Kalinowski wywalczył III miejsce.

Funkcjonariusz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału w tym biegu wystartował po raz szósty. W 2019 r. stawał na najwyższym stopniu podium, a maratony i półmaratony to jego pasja. Brał udział w ultramaratonie (103 km), zmierzył się również z górskimi szlakami na odcinku 35 km. Był uczestnikiem Backyard Ultra Polska 2023, gdzie pokonał 12 okrążeń - w sumie 80 km.