Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Migracyjny raport z minionego weekendu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Migracyjny raport z minionego weekendu

Konrad SZWED
23.01.2023

158 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się do naszego kraju ujawnili w trakcie minionych trzech dni (20-22.01.2023 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Kilkanaście osób, po zauważeniu przez polskie służby wycofało się w głąb Białorusi.

61 prób nielegalnego przekroczenia granicy odnotowanych zostało w niedzielę, w sobotę 62, natomiast w piątek 35. W sobotę na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Krynkach migranci, przedostając się na terytorium Polski, pokonali rzekę graniczną Świsłocz, wykorzystując ponton, a w rejonie Bobrownik tę samą rzekę przekroczyli w bród. Z kolei w piątek 15- osobowa grupa cudzoziemców, która nielegalnie wkroczyła na terytorium Polski w rejonie Narewki, zlokalizowana została przy wykorzystaniu drona.

W trakcie minionych trzech dni do przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom dochodziło też na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Białowieży, Czeremsze, Michałowie i Mielniku. Ujawnieni w weekend cudzoziemcy pochodzili z Iraku, Iranu, Afganistanu, Pakistanu, Syrii, Jemenu, Turkmenistanu, Egiptu i Somalii.

 

do góry