Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Członkowie międzynarodowej grupy przestępczej przed sądem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Członkowie międzynarodowej grupy przestępczej przed sądem

Ewelina Szczepańska
16.05.2022

Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała do Sądu Okręgowego w Zamościu wnioski o uznanie trzech oskarżonych za winnych kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz organizowania nielegalnego przekraczania granicy. Śledztwo prowadzili funkcjonariusze z z Placówki SG w Hrebennem.

W toku śledztwa ustalono, że w okresie od lipca do sierpnia 2021 roku, na terenie woj. lubelskiego, podkarpackiego i na terytorium Ukrainy, działała zorganizowana grupa przestępcza, która organizowała wbrew obowiązującym przepisom przekraczanie granicy państwowej z Ukrainą cudzoziemcom, następnie zaś przewożono ich do krajów Europy Zachodniej. Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału, a także kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz organizowania przekraczania granicy państwowej z Ukrainą wbrew obowiązującym przepisom. Wszyscy przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. W toku postępowania przygotowawczego, wobec podejrzanych, stosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.

do góry