Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Funkcjonariusz SG wicemistrzem świata w wyciskaniu sztangi - Aktualności -

Aktualności

Funkcjonariusz SG wicemistrzem świata w wyciskaniu sztangi

Ewelina Szczepańska
15.05.2018

Funkcjonariusz z Placówki SG w Kłodzku, mł. chor. SG Andrzej Juraszek, zdobył srebro i tytuł wicemistrza świata w tegorocznych zawodach Pucharu Świata GPC V4 w węgierskiej miejscowości Győr. Zawodnik walczył w kategorii wagowej do 100 kg, w grupie Masters 40-44 Raw Amator. Sukces zapewniło mu wyciśnięcie sztangi o wadze 165 kg.

W Pucharze Świata GPC V4 startowało 470 zawodników z czternastu krajów. W mistrzostwach, razem z mł. chor. SG Andrzejem Juraszkiem, startował również były funkcjonariusz SG z Placówki SG w Kłodzku Krzysztof Halczyk. Zawodnicy reprezentowali klub sportowy "Sudety" Międzylesie, w którym trenują. To kolejny sukces naszego siłacza, który startuje od 24 lat i niezawodnie zajmuje miejsca na podium. Krzysztof Halczyk zdobył złoty medal w kategorii Masters 40-44. Wycisnął 172.5 kg i zajął III miejsce w kategorii do 140 kg.