Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Odzyskano skradzione części i pojazdy warte ponad 180 tys. zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano skradzione części i pojazdy warte ponad 180 tys. zł

Ewelina Szczepańska
06.04.2018

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG udaremnili próby wywiezienia z Polski na Ukrainę części ze skradzionych pojazdów oraz ciężarówki i naczepy z przerobionymi numerami VIN.

 

5 kwietnia, funkcjonariusze z Placówki SG w Medyce udaremnili próbę wywozu części ze skradzionych pojazdów. Transportował je na Ukrainę 29-letni letni obywatel tego kraju. Ustalono, że kilkadziesiąt części przewożonych w volkswagenie typu bus pochodziło z dwóch toyot Rav 4, które zostały wcześniej skradzione w Polsce. Pojazdów poszukiwano w całej Europie. Wartość ujawnionych części oszacowano na 100 tys. zł. Znaleziono również m.in.: narzędzia, szlifierkę i ubrania robocze, które mogły służyć przestępcom.

W tym samym dniu, na przejściu granicznym w Korczowej, udaremniono ponadto wywóz samochodu ciężarowego marki Renault oraz naczepy. Pojazdem kierował 50-letni obywatel Ukrainy. Stwierdzono ingerencję w pole numerowe VIN oraz w inne elementy identyfikacyjne. Do kontroli granicznej na wyjazd w zgłosił się również 47-letni obywatel Ukrainy, który kierował samochodem ciężarowym wraz z naczepą zarejestrowaną w Polsce. W tym przypadku, również zauważono nieprawidłowości w elementach identyfikacyjnych naczepy. We wszystkich przypadkach dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze Policji.

zdj. Bieszczadzki OSG

  • samochód ciężarowy zabezpieczony na przejściu w Korczowej
    samochód ciężarowy zabezpieczony na przejściu w Korczowej
  • części samochodowe ujawnione przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Medyce
    części samochodowe ujawnione przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Medyce
do góry