Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Fałszywe pieniądze - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Fałszywe pieniądze

Ewa Gajewska
06.04.2018

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej już po raz kolejny zatrzymali obywateli Ukrainy, którzy przedstawili do kontroli granicznej fałszywe pieniądze.

3 kwietnia na terenie drogowego przejścia granicznego w Dołhobyczowie do odprawy granicznej stawił się 20-letni obywatel Ukrainy. Podróżny przedstawił funkcjonariuszowi środki finansowe, które miały pokryć koszty jego utrzymania na terytorium Polski. Podczas kontroli okazało się, że dolary są zwykłą imitacją pieniędzy z napisem „suwenir”. Studolarowy banknot nie miał żadnych zabezpieczeń, stosowanych w tego typu środkach płatniczych.

Do podobnego zdarzenia doszło dzień później na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie. Tu do odprawy granicznej stawił się 34-letni obywatel Ukrainy. Tym razem dolary, które okazał zostały wydrukowane przy użyciu drukarki atramentowej i nie także miały żadnych zabezpieczeń.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty próby nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy wykorzystaniu do tego celu fałszywych środków płatniczych. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Były to już kolejne w ostatnim czasie próby przekroczenia granicy państwowej z fałszywymi pieniędzmi. Wcześniej tego typu zdarzenia miały już miejsce w Hrebennem, Dołhobyczowie oraz Zosinie.

zdj. Nadbużański OSG

  • fałszywe pieniądze
    fałszywe pieniądze
do góry