Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Posłużyli się podrobionymi dokumentami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Posłużyli się podrobionymi dokumentami

Ewelina Szczepańska
05.04.2018

Funkcjonariusze z Placówki SG w Medyce, w międzynarodowych pociągach wjeżdżających do Polski z Ukrainy, zatrzymali siedmiu cudzoziemców. Mężczyźni posłużyli się fałszywymi tytułami pobytowymi, aby swobodnie podróżować po Europie.

 

Pięciu obywateli Senegalu, w wieku od 18 do 26 lat, okazało do kontroli granicznej ważne paszporty wydane przez władze Senegalu. Dodatkowo, w celu potwierdzenia prawa pobytu na terytorium państw Schengen, podróżni przestawili belgijskie i francuskie tytuły pobytowe. Funkcjonariusze SG zauważyli brak zabezpieczeń w dokumentach. Okazało się, że były podrobione na wzór oryginalnych.

Kilka godzin później, 36-letnia kobieta oraz jej 17-letni syn (obywatele Turcji) przedstawili do kontroli oryginalne tureckie paszporty biometryczne oraz niemieckie tytuły pobytowe. Ustalono, że blankiety dokumentów pobytowych zostały kilka lat wcześniej skradzione, a następnie bezprawnie zamieszczono w nich dane kontrolowanych cudzoziemców. Dodatkowo, w paszportach zamieszczone były fałszywe odbitki stempli kontroli granicznej z niemieckiego portu lotniczego. Miały zwiększać wiarygodność cudzoziemców. Straż Graniczna wydała cudzoziemcom decyzje o odmowie wjazdu. Wszyscy zostaną zawróceni na Ukrainę.

zdj. Bieszczadzki OSG

   

do góry