Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Podróżowali z fałszywymi dokumentami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podróżowali z fałszywymi dokumentami

Maciej Pietraszczyk
03.04.2018

Odmową wjazdu na terytorium Polski zakończyła się podróż 29-letniej obywatelki Iranu i jej 17-letniego krewnego, którzy usiłowali podstępem dostać się do naszego kraju.

 

 

Po przylocie samolotu z Moskwy do odprawy granicznej stawiła się dwójka młodych cudzoziemców, okazujących do kontroli izraelskie paszporty. Ponieważ dokumenty odbiegały od przyjętego wzoru, obydwoje zostali skierowani do szczegółowej kontroli, która potwierdziła, że dokumenty zostały podrobione. Dodatkowo funkcjonariusze w obu paszportach, dopatrzyli się sfałszowanych odbitek austriackich i holenderskich stempli kontroli granicznej.

W celu uwiarygodnienia swojej tożsamości pasażerowie okazali również izraelskie dowody osobiste, jednak także one okazały się sfałszowane. Ostatecznie cudzoziemcy przyznali, że są obywatelami Iranu przedstawiając swoje oryginalne paszporty.

Cudzoziemcom nie zezwolono na przekroczenie granicy RP. Do czasu zakończenia czynności i powrotu do Moskwy, skąd przylecieli, oboje zostali umieszczeni w kompleksie pomieszczeń dla cudzoziemców PSG Warszawa-Okęcie.

  • Podróżowali z fałszywymi dokumentami
    Podróżowali z fałszywymi dokumentami
do góry