Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Odzyskano samochody i sprzęt warte 130 tys. zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano samochody i sprzęt warte 130 tys. zł

Ewelina Szczepańska
03.04.2018

W trakcie świątecznego weekendu funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali trzy skradzione pojazdy oraz odzyskali silnik pochodzący z volkswagena poszukiwanego przez Interpol.

 

30 marca do kontroli w Korczowej zgłosił się 34-letni obywatel Ukrainy, kierujący samochodem marki Citroen Jumpy. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że pojazd, którego wartość oszacowano na 80 tys. zł, widnieje w bazach policyjnych jako utracony na terytorium Austrii. Na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze SG zatrzymali z kolei pojazd marki Volkswagen, którym podróżował 31-letni obywatel Ukrainy. W tym przypadku stwierdzono ingerencję w pole numerowe VIN.

31 marca, na przejściu w Medyce, funkcjonariusze SG zatrzymali ciągnik siodłowy marki Scania. Stwierdzono ingerencję w numery identyfikacyjne pojazdu. Kierowcą ciągnika był 42-letni obywatel Polski, natomiast właścicielem 34-letni obywatel Ukrainy, który kierując innym pojazdem, również zgłosił się do kontroli.

Kolejne zdarzenie miało miejsce 1 kwietnia na przejściu granicznym Korczowej. 48-letni obywatel Ukrainy, kierujący oplem na ukraińskich numerach rejestracyjnych, próbował wywieść silnik samochodowy. W trakcie szczegółowych sprawdzeń funkcjonariusze SG ustalili, że pochodził z pojazdu marki volkswagen transporter, poszukiwanego m.in. przez Interpol. Potwierdzono, że samochód z którego pochodził zatrzymany silnik został skradziony na terytorium Wielkiej Brytanii. We wszystkich przypadkach osoby powiązane ze zdarzeniami oraz zatrzymane pojazdy i silnik zostały przekazane funkcjonariuszom Policji, którzy będą prowadzili dalsze czynności w tych sprawach.

zdj. Bieszczadzki OSG

 

 

do góry