Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Samochód w płomieniach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Samochód w płomieniach

Ewa Gajewska
07.03.2018

Dwoje młodych podróżnych próbowało na poboczu ugasić metrowy ogień, wydobywający się spod maski samochodu. Z pomocą poszkodowanym ruszył patrol Straży Granicznej.

Wczoraj na drodze krajowej nr 28, w okolicach Nowego Sącza, doszło do samozapłonu samochodu. Osobowa mazda, którą podróżowały dwie osoby stanęła nagle w płomieniach. Młodzi ludzie próbowali samodzielnie ugasić pożar – niestety nieskutecznie. W miejscu zdarzenia zatrzymały się dwa samochody. Chwilę później pojawił się patrol Straży Granicznej.

Trzech funkcjonariuszy z Wydziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) Karpackiego OSG oraz funkcjonariusz z Grupy Zamiejscowej w Gorlicach natychmiast przystąpili do działania. Jeden z funkcjonariuszy zajął się pasażerami płonącego samochodu. Na szczęście nie wymagali oni pomocy medycznej. Pozostali wyznaczyli strefę bezpieczeństwa oraz zamknęli całkowicie ruch drogowy, oczekując na przyjazd wezwanej wcześniej Straży Pożarnej. Funkcjonariusze Straży Granicznej próbowali ugasić płonący samochód. Niestety, mimo zużycia 5 gaśnic nie udało się stłumić płomieni, które ogarnęły cały samochód. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dwóch jednostek Państwowej Straży Pożarnej, pożar udało się zneutralizować. Gdy zagrożenie wybuchem płonącego samochodu minęło, funkcjonariusze Straży Granicznej odblokowali ruch drogowy, którym kierowali do momentu całkowitego zakończenia akcji ratowniczej.

zdj. Karpacki OSG

  • akcja gaszenia pożaru samochodu
    akcja gaszenia pożaru samochodu
  • akcja gaszenia pożaru samochodu
    akcja gaszenia pożaru samochodu
do góry