Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Obywatel Ukrainy udawał Łotysza - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Obywatel Ukrainy udawał Łotysza

Dorota Bołotowicz
08.02.2018

Na przejściu granicznym w Budomierzu funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy, który posługiwał się podrobionym łotewskim dowodem osobistym.

W środę. (7 lutego br.), zgłosił się do odprawy granicznej mężczyzna, który okazał łotewski dowód osobisty. Funkcjonariusze SG stwierdzili, że dokument został wykonany na wzór oryginalnego.

Podczas składanych wyjaśnień mężczyzna uparcie twierdził, że dowód osobisty otrzymał w urzędzie w Rydze. Funkcjonariusze SG po uzyskaniu dodatkowych informacji od służb łotewskich potwierdzili, że dokument jest fałszywy. 36-letni obywatel Ukrainy podając się za Łotysza chciał dotrzeć do Szwecji i tam podjąć pracę zarobkową.

Obcokrajowiec usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy i posługiwania się fałszywym dokumentem.

Dalsze czynności procesowe w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie.

do góry