Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kradzionym samochodem z wymyślonym prawem jazdy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kradzionym samochodem z wymyślonym prawem jazdy

Maciej Pietraszczyk
05.02.2018

W sobotę 3 lutego na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano obywatela USA, który oprócz tego, że poruszał się kradzionym BMW X6, to jeszcze posługiwał się fałszywym międzynarodowym prawem jazdy odbiegającym od jakichkolwiek wzorów istniejących w rzeczywistości.

36-letni obywatel USA chciał wjechać do Polski przez przejście graniczne w Medyce. Mężczyzna podróżował samochodem osobowym marki BWM X 6 (r. prod. 2006). Strażnicy graniczni szybko ustalili, że pojazd został  skradziony w lipcu 2017 roku na terenie Austrii, a jego wartość oszacowano na 150 tys zł.  Ponadto funkcjonariusze SG stwierdzili, że cudzoziemiec posługiwał się międzynarodowym prawem jazdy, które zupełnie odbiegało od jakichkolwiek istniejących w rzeczywistości wzorów. Dokument został wykonany tylko na podstawie pomysłu jego wykonawcy. W języku specjalistów taki całkowicie wymyslony dokument nosi nazwę dokumentu "fantasy'.

Mężczyzna został zatrzymany a samochód zabezpieczono. Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzić funkcjonariusze Policji.

 

zdj. Bieszczadzki OSG

  • Kradzionym samochodem z wymyślonym prawem jazdy
    Kradzionym samochodem z wymyślonym prawem jazdy
do góry