Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zatrzymano poszukiwanego za udział w grupie przestępczej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano poszukiwanego za udział w grupie przestępczej

Ewelina Szczepańska
12.01.2018

9 stycznia Funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej zatrzymali mężczyznę, który posługiwał się przerobionym dokumentem. Jak się okazało był poszukiwany przez Interpol.

 

Funkcjonariusze SG zatrzymali do kontroli auto na łotewskich tablicach rejestracyjnych. Podróżował nim jako pasażer mężczyzna, który do kontroli okazał litewski paszport. Stwierdzono, że 39-latek  przerobił stronę z danymi personalnymi. Cudzoziemiec przebywał w Polsce nielegalnie. Komendant Placówki SG w Płaskiej wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania mężczyzny do powrotu. Dodatkowo, w trakcie potwierdzania jego tożsamości, okazało sie, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej.

Cudzoziemiec poddał się dobrowolnie karze zaproponowanej przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Augustowie sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres próby 1 roku. Przekazano go funkcjonariuszom Policji z Augustowa.

 

do góry