Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Austriackie służby migracyjne przekazały Straży Granicznej 9 cudzoziemców - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Austriackie służby migracyjne przekazały Straży Granicznej 9 cudzoziemców

Ewa Gajewska
12.01.2018

Wczoraj (11 stycznia) w rejonie dawnego przejścia granicznego Zwardoń–Skalite, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku–Białej przejęli od strony austriackiej 9 cudzoziemców. Większość z nich wcześniej starała się o ochronę międzynarodową w Polsce.

Wśród przekazanych cudzoziemców było ośmioro Rosjan narodowości czeczeńskiej oraz obywatel Gruzji. Obcokrajowcy próbowali uzyskać w Austrii ochronę międzynarodową, lecz już wcześniej starali się o taką ochronę lub o pobyt na terytorium naszego kraju. Cudzoziemcy zostali przejęci przez Straż Graniczną zgodnie z rozporządzeniem unijnym Dublin III oraz innymi umowami międzynarodowymi. W myśl tych umów migranci są przekazani do kraju, w którym złożyli pierwsze wnioski o ochronę.

Wszyscy obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej złożyli pisemne wnioski o wznowienie umorzonych przez stronę polską postępowań o ochronę międzynarodową, natomiast obywatel Gruzji wniosek taki złożył pierwszy raz.

Przekazani obcokrajowcy zostali skierowani do Centralnego Ośrodka Recepcyjnego Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

zdj. Śląski OSG

do góry