Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Dwie rodziny imigrantów z czwórką dzieci zatrzymane na granicy polsko-ukraińskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dwie rodziny imigrantów z czwórką dzieci zatrzymane na granicy polsko-ukraińskiej

Ewa Gajewska
08.01.2018

6 stycznia funkcjonariusze SG z Placówki w Lubaczowie zatrzymali ośmioosobową grupę nielegalnych imigrantów, którzy pieszo przekroczyli polsko-ukraińską granicę. Zatrzymani to obywatele Iranu.

W sobotę (6 stycznia) tuż nad ranem, w pobliżu Budomierza (powiat lubaczowski ), wspólny patrol funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie i Policji zatrzymał idącą od granicy państwa grupę imigrantów. W ośmioosobowej grupie były dwie rodziny z czworgiem dzieci. Najmłodsze z nich miało 7 miesięcy, a pozostałe: 2, 11, 14 lat. Rodziny były dobrze przygotowane do podróży. Miały odzież i obuwie na zmianę, nawigację telefoniczną , kompas oraz znaczą ilość gotówki I kosztowności. Jak wyjaśnili, celem ich podróży było dotarcie do Niemiec, gdzie chcieli osiedlić się na stałe.

Cudzoziemców  przewieziono do Placówki SG w Lubaczowie. Dzieci były w dobrym stanie zdrowia, ale wychłodzone i głodne. Na miejscu imigranci otrzymali ciepły posiłek i napoje, a dzieci dodatkowo dostały słodycze, zakupione ze składek funkcjonariuszy z Lubaczowa.

W poniedziałek (8 grudnia), zgodnie z umową o readmisji, imigrantów przekazano z powrotem na Ukrainę.

zdj. Bieszczadzki OSG

do góry