Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Fałszywy Polak - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Fałszywy Polak

Dorota Bołotowicz
02.01.2018

W minioną sobotę (30.12.2017r.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali cudzoziemca ze sfałszowanymi dokumentami.

Do zatrzymania mężczyzny doszło podczas kontroli w hali odbioru bagażu, tuż po przylocie samolotu z Aten. Skontrolowano 21 cudzoziemców, a wśród nich podróżnego legitymującego się polskim paszportem. Okazało się, że kontrolowany mężczyzna nie zna ani jednego słowa w języku polskim. Ponadto funkcjonariusze SG zauważyli kilka elementów w zabezpieczeniu dokumentu, które świadczyły o tym, że paszport jest przerobiony. Cudzoziemca zatrzymano. Dodatkowo funkcjonariusze SG ujawnili w bagażu mężczyzny sfałszowany estoński dowód osobisty. Cudzoziemiec przyznał się, że dane zawarte w obu dokumentach nie są prawdziwe. Oświadczył, że jest obywatelem Iraku.

Do czasu potwierdzenia tożsamości mężczyzny, zgodnie z postanowieniem sądu, cudzoziemiec będzie przebywać w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku na okres 3 miesięcy. Ponadto Komendant PSG Warszawa-Modlin wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu.

do góry