Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Cudzoziemcy z fałszywymi dokumentami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Cudzoziemcy z fałszywymi dokumentami

Dorota Bołotowicz
02.01.2018

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 2 cudzoziemców, którzy posługiwali się podrobionymi dokumentami.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach wspólnie z funkcjonariuszami Policji wylegitymowali 23-letniego mężczyznę, który do kontroli przedstawił bułgarski dowód osobisty oraz bułgarskie prawo jazdy. Podczas kontroli okazało się, że dokumenty zostały podrobione. Ponadto dowód osobisty widniał w bazie SIS jako podlegający odebraniu i zabezpieczeniu. Obywatel Mołdawii został zatrzymany. Obcokrajowiec kupił bułgarskie dokumenty za 1500 euro, ponieważ chciał pracować w Niemczech. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszącej 1 rok. 

Natomiast funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki SG w Świecku zatrzymali obywatela Łotwy, który posługiwał się podrobionym dowodem osobistym. Mężczyzna do kontroli przedstawił łotewski dowód osobisty, który został podrobiony. W dokumencie zamieszczono autentyczne dane obcokrajowca. Zatrzymany mężczyzna wyjaśnił, że dowód kupił w Anglii za 150 funtów. Nie potrafił wyjaśnił dlaczego posługiwał się podrobionym dokumentem. W toku prowadzonych czynności mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszącej 2 lata.

do góry