Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Próbowali wyłudzić zezwolenie na pobyt - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Próbowali wyłudzić zezwolenie na pobyt

Ewelina Szczepańska
06.12.2017

5 grudnia funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku zatrzymali dwóch obywateli Indii, którzy posługiwali się podrobionymi wizami oraz stemplami kontroli granicznej, aby zalegalizować swój pobyt w Polsce.

Na dworcu PKP w Rzepinie skontrolowano dwóch obywateli Indii. Okazało się, że w paszportach mieli podrobione wizy Schengen (hiszpańska i niemiecka) oraz podrobione stemple niemieckiej i hiszpańskiej kontroli granicznej. Cudzoziemcy zostali zatrzymani. Funkcjonariusze SG zauważyli również, że w ich dokumentach znajdują się stampile Wojewody Wielkopolskiego. Ustalono, że mężczyźni, nielegalnie przekraczający granicę, przyjechali z Niemiec. Posłużyli się paszportami z podrobionymi wizami Schengen, aby wprowadzić w błąd urzędnika Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, a także wyłudzić zezwolenia na pobyt czasowy oraz pracę na terytorium naszego kraju.

Obywatele Indii przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze pozbawienia wolności w wymiarze po 6 miesięcy w zawieszeniu na 1 rok oraz karze grzywny. Cudzoziemcy po zakończeniu czynności zostaną przekazani stronie niemieckiej.

zdj. Nadodrzański OSG

 
do góry