Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Posługiwał się nielegalnymi dokumentami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Posługiwał się nielegalnymi dokumentami

Ewelina Szczepańska
01.12.2017

29 listopada na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano obywatela Ukrainy, który, aby uniknąć kary za przeterminowany pobyt na terytorium UE, okazał do kontroli granicznej wyłudzony paszport blankietowy. Mężczyzna miał również podrobiony dowód litewski oraz inne dokumenty wystawione na dane różnych obywateli Niemiec.

Mężczyzna do kontroli granicznej przestawił funkcjonariuszom SG paszport blankietowy, wydawany w przypadku utraty paszportu. Ujawniono ponadto, w bagażu obywatela Ukrainy jego rzekomo utracony paszport z zamieszczoną w nim wizą, która potwierdziła, że cudzoziemiec przeterminował pobyt na terytorium państw członkowskich UE o prawie 3 lata. 

Okazało się również, że mężczyzna posiadał inne nielegalne dokumenty: podrobiony litewski dowód osobisty z fotografią zatrzymanego obywatela Ukrainy i zmienionymi danymi osobowymi, oryginalny niemiecki dowód osobisty, który figurował w bazach jako zaginiony oraz niemiecki tytuł pobytowy wystawiony na dane innej osoby, a także osiem niemieckich kart bankomatowych wydanych na dane osobowe różnych obywateli Niemiec.

Dokumenty oraz karty bankomatowe zatrzymano. Obywatelowi Ukrainy przedstawiono zarzuty posługiwania się fałszywymi dokumentami. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 1 roku.

zdj. Bieszczadzki OSG

 

 

do góry