Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Egipcjanin zwrócony Niemcom - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Egipcjanin zwrócony Niemcom

Magdalena Tomaszewska
12.10.2017

11 października funkcjonariusze Straży Granicznej, prowadzący kontrolę legalności pobytu cudzoziemców, zatrzymali obywatela Egiptu. Cudzoziemiec powinien przebywać w Niemczech, gdzie złożył wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej – niemiecko-polską granicę przekroczył nielegalnie.

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wylegitymowali obywatela Egiptu w Nowym Tomyślu. Mężczyzna nie posiadał ani paszportu, ani dokumentu pobytowego, który pozwoliłby przebywać mu legalnie na terytorium naszego kraju. Kiedy obcokrajowiec usłyszał, że w związku z tym zostanie zatrzymany, zaczął stawiać opór. Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć wobec niego siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających, a następnie kajdanek.

Po weryfikacji danych mężczyzny w dostępnych bazach, okazało się, że 27-letni obywatel Egiptu złożył w Niemczech wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej. W związku z powyższym, w ramach porozumienia Dublin III, zostanie przekazany stronie niemieckiej. Do momentu przekazania mężczyzna będzie przebywał w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

do góry