Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Poszukiwane osoby zatrzymane w Medyce - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwane osoby zatrzymane w Medyce

Dorota Bołotowicz
12.10.2017

Na przejściu granicznym w Medyce, 12 października, funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzy osoby poszukiwane przez polski i europejski wymiar sprawiedliwości.

36-letni obywatel Ukrainy był poszukiwany w celu ekstradycji za oszustwa popełnione na Węgrzech. Zatrzymany mężczyzna pozostaje obecnie w dyspozycji funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. W najbliższym czasie zostaną podjęte dalsze decyzje w jego sprawie.

Natomiast 51-letnia obywatelka Ukrainy była poszukiwana jako osoba podejrzana o popełnienie przestępstw skarbowych. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze SG ustalili, że kobieta posługiwała się wcześniej innym imieniem i nazwiskiem . Również na te dane osobowe wystawiony był list gończy. Ukrainka miał odbyć karę więzienia za nieuiszczoną grzywnę. Kobietę przekazano funkcjonariuszom Policji.

W tym samym dniu zatrzymano 29-letniego  obywatela Ukrainy, który poszukiwany był przez Sąd w Białej Podlaskiej. Mężczyzna miał być doprowadzony do najbliższego zakładu karnego. Sprawę przekazano funkcjonariuszom Policji.

do góry