Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zlikwidowali plantację konopi indyjskich i przechwycili papierosy warte 177 tys. zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zlikwidowali plantację konopi indyjskich i przechwycili papierosy warte 177 tys. zł

Ewelina Szczepańska
11.09.2017

W ciągu minionego weekendu funkcjonariusze z Placówki SG w Gdańsku zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który uprawiał konopie indyjskie oraz 27-latka z Inowrocławia, który przewoził papierosy bez akcyzy warte prawie 177 tys. zł.

Zlikwidowana przez funkcjonariuszy SG uprawa nielegalnych roślin mieściła się na poddaszu domu w powiecie kartuskim. Marihuana dojrzewała w 23 donicach. W innym pomieszczeniu znajdowało się już ususzone ziele. Plantację zlikwidowano, przekazując rośliny i zabezpieczony susz biegłemu. Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prowadzone jest przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Gdańsku. Wobec mężczyzny prokurator zastosował policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

W rejonie Pruszcza Gdańskiego z kolei, w zatrzymanym do kontroli drogowej peugeocie, funkcjonariusze SG przechwycili 260 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz niewielką ilość marihuany. Przewożący towar mężczyzna posługiwał się nieważnym dowodem osobistym, a samochodem kierował bez uprawnień. Został zatrzymany i przekazany Policji. Odpowie za przestępstwo skarbowe oraz naruszenie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

zdj. Morski OSG

 

  • plantacja konopi indyjskich
    plantacja konopi indyjskich
  • zabezpieczono papierosy bez akcyzy
    zabezpieczono papierosy bez akcyzy
do góry