Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Afgańczycy w ciężarówce - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Afgańczycy w ciężarówce

Magdalena Tomaszewska
06.09.2017

W nocy z 4 na 5 września funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch 19-letnich obywateli Afganistanu, którzy ukryci w ciężarówce jadącej z Serbii przekroczyli polską granicę.

4 września około północy kierowca tira jadącego z Serbii, który zatrzymał się na parkingu w miejscowości Wyżne (gmina Czudec), usłyszał odgłosy dochodzące z naczepy jego pojazdu. Natychmiast powiadomił Policję. Na miejsce postoju przyjechali również funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka i Krajowej Administracji Skarbowej z Rzeszowa, ponieważ tir posiadał nienaruszone plomby celne.

Po otwarciu naczepy okazało się, że wewnątrz – między paletami z winem – znajdują się dwaj młodzi mężczyźni. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że mężczyźni to 19-letni obywatele Afganistanu, którzy bez wiedzy kierowcy, jeszcze na terytorium Serbii, ukryli się w tirze przewożącym wino.  Celem ich podróży miały być Niemcy. Afgańczycy nie posiadali dokumentów ani pieniędzy.

Obecnie prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności przekroczenia granicy przez cudzoziemców. Trwa też procedura mająca na celu umieszczenie nielegalnych migrantów w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

​zdj. Bieszczadzki OSG

  • tir, w którym ukryli się Afgańczycy
    tir, w którym ukryli się Afgańczycy
  • wnętrze naczepy
    wnętrze naczepy
  • zatrzymani Afgańczycy
    zatrzymani Afgańczycy
do góry