Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Wietnamczycy zatrzymani w drodze do Niemiec - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wietnamczycy zatrzymani w drodze do Niemiec

Magdalena Tomaszewska
04.09.2017

Trzech obywateli Wietnamu usiłowało nielegalnie przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Razem z cudzoziemcami zatrzymano przewożącego ich Polaka.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali do kontroli samochód marki Ford Focus. Pasażerami pojazdu byli trzej obywatele Wietnamu, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Polski ani do przekroczenia granicy.

Cudzoziemcy przyznali się do usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy i poddali się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata próby. Do czasu zakończenia postępowania administracyjnego, mającego na celu zobowiązanie cudzoziemców do powrotu, mężczyźni przebywać będą w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

Funkcjonariusze SG zatrzymali także kierowcę za pomocnictwo w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. 25-letni obywatel RP przyznał się do zarzucanych mu czynów i poddał dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata próby oraz karze grzywny w wysokości 1000 zł.

 

do góry