Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Międzynarodowe seminarium ekspertów straży granicznych i przybrzeżnych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowe seminarium ekspertów straży granicznych i przybrzeżnych

Dorota Bołotowicz
01.09.2017

Od 28 do 31 sierpnia br. w Gdańsku odbywało się międzynarodowe seminarium ekspertów straży granicznych i przybrzeżnych poświęcone współpracy w zakresie wykorzystania statków powietrznych do realizacji zadań w ochronie granic i nadzorze obszarów morskich w regionie Bałtyku.

Seminarium zorganizował Zarząd Graniczny Komendy Głównej SG wspólnie z Morskim Oddziałem SG. Uczestnikami byli szefowie lotnictw straży granicznych i przybrzeżnych wszystkich krajów regionu Morza Bałtyckiego, a także przedstawiciele Norwegii, Agencji Frontex i Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
Eksperci zaprezentowali swoje służby lotnicze, szczególnie pod kątem zmian obecnych i planowanych w najbliższej przyszłości, a także sygnalizowali problemy podczas lotniczych działań policyjnych i ich sposoby rozwiązywania. Ciekawą częścią seminarium było wystąpienie Prezesa Urzędu Lotniczego Pana Michała Witkowskiego odnośnie aktualizacji prawa lotniczego i jego stosowania w lotnictwach służb porządku publicznego.
Uczestnicy odbyli również wizje lokalne w centrum operacyjnym Morskiego Oddziału SG, w Kaszubskim Dywizjonie MOSG i I Wydziale Lotniczym Zarządu Granicznego KGSG na lotnisku w Gdańsku.
Przeprowadzone w Gdańsku seminarium jest kontynuacją corocznie organizowanych międzynarodowych spotkań ekspertów z dziedziny lotnictwa, w ramach działającego od 1997 r. forum współpracy wielostronnej-Konferencji Współpracy Służb Granicznych Państw Regionu Morza Bałtyckiego (ang. Baltic Sea Region Border Control Cooperation – BSRBCC).

Zdj. ZG KGSG, Morski OSG

 

  • międzynarodowe seminarium
    międzynarodowe seminarium
  • międzynarodowe seminarium
    międzynarodowe seminarium
  • międzynarodowe seminarium
    międzynarodowe seminarium
do góry