Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej

Autor: Dorota Bołotowicz
01.09.2017

Wczoraj w Centralnym Ośrodku Szkolenia SG w Koszalinie zakończyły się trzydniowe Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej, które honorowym patronatem objął Komendant Główny Straży Granicznej gen.bryg. SG Marek Łapiński.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Marek Łapiński, Dyrektor Departamentu Spraw Międzynarodowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Anna Tulej, przedstawiciele władz samorządowych i zaprzyjaźnionych służb.

W rywalizacji wzięło udział 126 zawodników reprezentujących 13 jednostek organizacyjnych Straży Granicznej oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

W turnieju zwyciężyła drużyna z Nadbużańskiego Oddziału SG. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Bieszczadzkiego Oddziału SG, a trzecie-reprezentanci Karpackiego Oddziału SG. Zwycięską drużynę uhonorowano nie tylko pamiątkowymi medalami, ale również pucharem ufundowanym przez Komendanta Głównego Straży Granicznej oraz koszulkę klubową Legii Warszawa.

Najlepszym strzelcem turnieju został zdobywca 27 bramek - funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału SG plut. SG Paweł Komar.

Najlepszym bramkarzem zawodów został funkcjonariusz Karpackiego Oddziału SG sierż. szt. SG Adam Kuruc.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został funkcjonariusz Bieszczadzkiego Oddziału SG chor. szt. SG Mariusz Stawiarski.

Decyzją sędziów drużyną fair-play została reprezentacja Komendy Głównej Straży Granicznej.

Mistrzostwa zorganizowały Centralny Ośrodek Szkolenia SG i Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy SG.