Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalni imigranci z Egiptu zatrzymani przy polsko-niemieckiej granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalni imigranci z Egiptu zatrzymani przy polsko-niemieckiej granicy

Magdalena Tomaszewska
09.08.2017

Dwóch obywateli Egiptu, którzy nielegalnie wjechali na terytorium Polski i usiłowali dostać się do Niemiec, zatrzymali funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Oprócz cudzoziemców zatrzymano także przewożącego ich Polaka.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali do kontroli samochód marki Renault Laguna. Pojazdem podróżowało trzech mężczyzn – dwóch obywateli Egiptu oraz Polak, który prowadził samochód. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Jak ustalono, na terytorium naszego kraju wjechali nielegalnie i próbowali dostać się do Niemiec.

Jeden z cudzoziemców przyznał się do zarzucanych mu czynów i poddał dobrowolnie karze jednego miesiąca pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok próby. Do czasu zakończenia postępowania karnego i administracyjnego, mającego na celu zobowiązanie cudzoziemców do powrotu, mężczyźni, zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Słubicach przebywać będą w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

Funkcjonariusze SG zatrzymali także kierowcę za pomocnictwo w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słubicach.

 

do góry