Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Bez prawa jazy i z podrobionym dokumentem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Bez prawa jazy i z podrobionym dokumentem

Ewa Gajewska
09.08.2017

Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali do kontroli samochód, w którym żadna z osób nie miała uprawnień do prowadzenia pojazdów, a jeden z pasażerów posługiwał się podrobionym dokumentem.

W nocy z poniedziałku na wtorek (7/8 sierpnia) funkcjonariusze przystąpili do kontroli drogowej pojazdu marki VW Passat. Podróżowało nim czterech obywateli Litwy. Podczas kontroli kierowca oświadczył, że zapomniał zabrać ze sobą prawa jazdy z domu. Okazało się jednak, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. Za popełniony czyn został ukarany mandatem karnym.

Do kontynuowania podróży, jako kierowca, zgłosił się jeden z pasażerów. Do kontroli przedstawił brytyjskie prawo jazdy. Podczas ich oględzin funkcjonariusze stwierdzili, że dokument został podrobiony w całości na wzór oryginalnego. 31–letni obywatel Litwy za posługiwanie się podrobionym dokumentem został zatrzymany. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności  z warunkowym zawieszeniem na okres próby 2 lat.

zdj. Podlaski OSG

do góry