Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Obywatel Indii podróżował z nieważnym dokumentem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Obywatel Indii podróżował z nieważnym dokumentem

Magdalena Tomaszewska
03.08.2017

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej 2 sierpnia zatrzymali obywatela Indii, który przebywał nielegalnie na terenie naszego kraju, a do kontroli przedstawił nieważny łotewski dokument.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie zatrzymali do kontroli autobus rejsowy relacji Ryga – Berlin. Jeden z pasażerów przedstawił do kontroli indyjski paszport i łotewską kartę pobytową. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że karta pobytowa mężczyzny figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen. Za pośrednictwem Centrum Współpracy Służb Granicznych,  Celnych  i Policyjnych Polski i Litwy z siedzibą w Budzisku wysłano do strony łotewskiej zapytanie  o ustalenie  aktualnego statusu pobytowego obywatela Indii na terytorium Łotwy. W odpowiedzi otrzymano informację potwierdzającą, że dokument cudzoziemca został anulowany i jest nieważny.

37-letni obywatel Indii został zatrzymany za przekroczenie granicy państwowej wbrew obowiązującym przepisom i przebywanie w naszym kraju bez wymaganych dokumentów. Zgodnie z umową o readmisji po wykonaniu niezbędnych czynności został przekazany stronie litewskiej, skąd przyjechał.

do góry