Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Ruszyła VII edycja misji w Macedonii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ruszyła VII edycja misji w Macedonii

Dorota Bołotowicz
17.07.2017

Wczoraj, tj. 16 lipca 2017 r., trzydziestu funkcjonariuszy Straży Granicznej wyruszyło z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu na kolejną edycję misji zagranicznej do Macedonii.

Funkcjonariusze SG do lipca br. będą wspierać macedońskie służby w opanowaniu napływu imigrantów m.in. poprzez zapobieganie nielegalnym przekroczeniom granicy oraz kontrolę autentyczności dokumentów.

W misji bierze udział 30 funkcjonariuszy Straży Granicznej, pod dowództwem kpt. SG Mikołaja Demianiuka, który na co dzień pełni służbę w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej.

Do Macedonii wyjechali również funkcjonariusze z Komendy Głównej Straży Granicznej, Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej, Karpackiego, Morskiego, Warmińsko - Mazurskiego, Nadbużańskiego, Nadodrzańskiego, Śląskiego, Bieszczadzkiego, Nadwiślańskiego i Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, a także z Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej, Centrum Szkolenia Straży Granicznej i lubańskiego Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej.

Wyjazd został poprzedzony szkoleniem zgrywającym, które zostało zrealizowane w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Funkcjonariusze zapoznawali się m.in. z przepisami prawa Republiki Macedonii oraz zwyczajami kulturowymi tamtego regionu. Ćwiczyli poruszanie się pojazdów w kolumnie, posługiwanie się bronią palną i wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego oraz kontrolę pojazdów i osób. Przeprowadzono także ćwiczenia pierwszej pomocy w trakcie realizacji zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu.

Zdj. Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu

  • funkcjonariusze SG przed wyjazdem na misję
    funkcjonariusze SG przed wyjazdem na misję
  • funkcjonariusze SG przed wyjazdem na misję
    funkcjonariusze SG przed wyjazdem na misję
  • funkcjonariusze SG przed wyjazdem na misję
    funkcjonariusze SG przed wyjazdem na misję
do góry