Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Bohaterowie są wśród nas - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bohaterowie są wśród nas

Magdalena Tomaszewska
10.07.2017

Funkcjonariusz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej chor. sztab. SG Marek Kruszyński to kolejny bohater w naszych szeregach – będąc świadkiem napadu na kobietę, obezwładnił i zatrzymał napastnika, po czym przekazał go policjantom.

Zdarzenie miało miejsce w środę, 5 lipca, tuż po godz. 16.00. Na jednym z przemyskich osiedli kobieta, zaniepokojona faktem, że do mieszkania jej krewnej przyszedł nieznany mężczyzna oferujący do sprzedaży kalendarze, chciała potwierdzić jego wiarygodność. Gdy poprosiła go o okazanie dokumentu, ten zareagował agresją, uderzając ją pięścią w twarz. Pokrzywdzona upadła na chodnik, uderzając głową o twarde podłoże. Świadkiem zdarzenia był chor. sztab. SG Marek Kruszyński, który natychmiast zareagował, obezwładniając mężczyznę.

Poszkodowana kobieta z poważnymi obrażeniami głowy trafiła do przemyskiego szpitala. Napastnik został przekazany Policji. Organy ścigania wyjaśniają okoliczności sprawy.

Bohaterską postawę funkcjonariusza docenił Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG Robert Rogoz, który dzisiaj, 10 lipca, podczas uroczystości z okazji wręczania aktów mianowania na wyższe stopnie w korpusie chorążych i podoficerów, w obecności kadry kierowniczej oraz nowo mianowanych funkcjonariuszy pogratulował chorążemu szlachetnej i godnej naśladowania postawy.

 

zdj. Bieszczadzki OSG

  • podziękowania dla bohatera
    podziękowania dla bohatera
  • podziękowania dla bohatera
    podziękowania dla bohatera
do góry