Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zabezpieczono pojazdy warte 250 tys. zł. - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono pojazdy warte 250 tys. zł.

Ewelina Szczepańska
10.07.2017

W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko Niemieckiej Placówki w Świecku odzyskali samochody warte 250 tys. zł.

8 lipca patrol funkcjonariuszy zatrzymał do kontroli BMW X5 na austriackich numerach rejestracyjnych. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów oraz posługuje się podrobionym hiszpańskim paszportem. Mężczyzna został zatrzymany. Ustalono, że pojazd widnieje w Systemie Informacyjnym Schengen jako podlegający zatrzymaniu.  29-letni obywatel Niemiec przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny. Ponadto za kierowanie pojazdem bez uprawnień został również ukarany mandatem karnym.

9 lipca z kolei funkcjonariusze SG wytypowali i zatrzymali do kontroli samochód marki Volkswagen Multivan na niemieckich numerach rejestracyjnych. W trakcie prowadzonej kontroli zauważono uszkodzenia przy stacyjce pojazdu. Pojazd nie figurował w bazie SIS jako utracony, ale niemiecki funkcjonariusz ustalił w rozmowie z właścicielem, że pojazd został skradziony. Kierowcę, 27-letniego obywatela RP, wraz z pojazdem przekazano funkcjonariuszom Policji z KPP w Słubicach. 

zdj. Nadodrzański OSG

do góry