Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Podrobione stemple polskiej i węgierskiej kontroli granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione stemple polskiej i węgierskiej kontroli granicznej

Magdalena Tomaszewska
06.07.2017

Rosyjskie małżeństwo, przylatujące z Kaliningradu, przedstawiło do kontroli granicznej paszporty, w których ujawniono podrobione stemple kontroli granicznej polskiej oraz węgierskiej kontroli granicznej. Rosjanie nie zostali wpuszczeni do Polski.

Funkcjonariusze Straży Granicznej, przeprowadzający kontrolę graniczną na Lotnisku Chopina w Warszawie, zauważyli, że odciski pieczęci polskiej oraz węgierskiej kontroli granicznej w paszportach okazanych przez rosyjskie małżeństwo odbiegały od oryginałów. Ponadto terminy wjazdów i wyjazdów nie pokrywały się z tymi, które widniały w systemach informatycznych, zarówno polskich, jak i węgierskich służb granicznych. W związku z powyższym obywatelom Rosji wydano decyzję o odmowie wjazdu na granicy oraz decyzję o wyznaczeniu miejsca pobytu w kompleksie pomieszczeń dla cudzoziemców terminalu Lotniska Chopina.

Po zakończeniu czynności służbowych prowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, małżeństwo wróci najbliższym samolotem do Kaliningradu.

do góry