Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zatrzymany za oszustwa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymany za oszustwa

Autor : Ewelina Szczepańska
13.05.2017

Funkcjonariusze z Placówki SG w Wojtkowej, wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, zatrzymali obywatela Estonii, który podrabiał środki płatnicze oraz posługiwał się podrobionym dokumentem.

Obsługa jednego z hoteli w powiecie bieszczadzkim zgłosiła funkcjonariuszom z Placówki SG w Wojtkowej, że jeden z gości hotelowych – obywatel Estonii – wyjechał nie płacąc za pobyt w obiekcie. Mężczyzna posługiwał się ponadto dwoma kartami kredytowymi, wystawionymi na różne dane osobowe. Funkcjonariusze SG ustalili, że mężczyzna może przebywać na prywatnej posesji w miejscowości Wydrne (gmina Czarna). W trakcie zatrzymania posiadał kilkanaście kart płatniczych oraz sprzęt elektroniczny (m.in. czytniki kart) służący do podrabiania środków płatniczych. Funkcjonariusze SG ujawnili również, że obywatel Estonii posługiwał się fałszywym dokumentem – francuskim prawem jazdy.

Cudzoziemiec usłyszał zarzut podrabiana środków płatniczych, oszustwa oraz posłużenia się podrobionym dokumentem. Grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności. Sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji.

zdj. Archiwum SG

 

do góry