Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Przemycał psychoaktywny granulat - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przemycał psychoaktywny granulat

Autor : Ewa Gajewska
05.05.2017

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej z Terespola udaremnili przemyt do Polski ponad 1600 gramów granulatu z obecnością metamfetaminy. Do sprawy zatrzymano obywatela Rosji narodowości czeczeńskiej, posiadającego francuski tytuł pobytowy.

Do zdarzenia doszło we wtorek (2 maja 2017 r.) na drogowym przejściu granicznym w Terespolu. Podczas rutynowej kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celno-Skarbowi znaleźli w osobowym mercedesie 2-litrową butelkę typu PET, wypełnioną granulatem koloru zielonego. Funkcjonariusze podejrzewali, że w środku może znajdować się substancja narkotyczna. Do przeszukania pojazdu zaangażowano psa służbowego Straży Granicznej, szkolonego do wyszukiwania narkotyków. Podczas przeszukania pies odnalazł kolejne pakunki wypełnione zielonym granulatem. Przeprowadzony test na zawartość narkotyków wykazał w granulacie obecność metamfetaminy.

Zatrzymany wyjaśnił, że narkotyki nabył na terytorium Republiki Białoruś i usiłował wwieźć je na terytorium UE na własne potrzeby. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego wprowadzenia substancji narkotycznej na terytorium Unii Europejskiej. Po skierowaniu wniosku prokuratora do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej, sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Zatrzymany obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej w roku 2008 w PSG Terespol wnioskował o udzielenie ochrony międzynarodowej w RP, jednakże takiej ochrony mu nie udzielono.

zdj. Nadbużański OSG

do góry