Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Poszukiwany przez Interpol zatrzymany na wrocławskim lotnisku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany przez Interpol zatrzymany na wrocławskim lotnisku

Magdalena Tomaszewska
04.05.2017

Poszukiwanego przez Międzynarodową Organizację Policji Kryminalnych obywatela Wielkiej Brytanii zatrzymali 3 maja funkcjonariusze Straży Granicznej na lotnisku Wrocław-Strachowice. Mężczyzna został zatrzymany w wyniku zaostrzonej kontroli, której od 7 kwietnia br. poddawani są wszyscy podróżni wjeżdżający lub opuszczający strefę Schengen.

52-letni obywatel Wielkiej Brytanii zgłosił się do odprawy paszportowej przed odlotem samolotu do Londynu. Funkcjonariusze SG, zgodnie z wprowadzonymi przez Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej zaostrzonymi przepisami, sprawdzili dokumenty mężczyzny w bazach danych. Mimo zmiany imienia przez kontrolowanego cudzoziemca, funkcjonariusze SG ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Interpol za przywłaszczenie pieniędzy firmy, w której pracował, oraz fałszerstwa. Za dokonane przestępstwa został skazany na 3 lata pozbawienia wolności, zwrot skradzionej kwoty oraz wysoką grzywnę.

 

zdj. Nadodrzański OSG

 

 

  • zatrzymany
    zatrzymany
do góry