Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Odzyskano trzy skradzione pojazdy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano trzy skradzione pojazdy

Autor : Magdalena Tomaszewska
04.05.2017

Trzy skradzione pojazdy marek Ford Kuga, Audi Q7 i Audi A5 odzyskali w trakcie długiego majowego weekendu funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Pomellen. Kierowców forda i audi Q7 zatrzymano po pościgu. Łączna szacowana wartość wszystkich trzech odzyskanych pojazdów to ponad 250 tysięcy zł.

29 kwietnia polsko-niemiecki patrol próbował w okolicach Rosówka zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę forda kugi, który nie zareagował na sygnały dawane przez funkcjonariuszy, a po około 500 metrach porzucił auto w polu i zbiegł. Funkcjonariuszom udało się jednak zatrzymać kierowcę – 34-letniego mieszkańca woj. zachodniopomorskiego. Okazało się, że dwuletni ford o wartości ok. 75 tys. zł dwa dni wcześniej został skradziony w Berlinie. Pojazd wraz z 34-latkiem przekazano Policji.

Trzy dni później, 2 maja, uciekać próbował również 29-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego. Kierowane przez niego audi Q7 funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej w pobliżu autostrady po niemieckiej stronie granicy. Po około trzech kilometrach pościgu pojazd wraz z kierowcą został zatrzymany. Sprawdzenie w bazach danych wykazało, że warte ponad 120 tysięcy zł audi Q7zostało skradzione w Hamburgu.

W Hamburgu również zostało skradzione zatrzymane tego samego dnia audi A5 kierowane przez 33-letniego mieszkańca woj. dolnośląskiego. Wartość pojazdu oszacowano na ponad 85 tys. zł.

 

zdj. BPOL

 

  • odzyskane audi
    odzyskane audi
  • odzyskany ford
    odzyskany ford
do góry