Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zatrzymano nielegalnych imigrantów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano nielegalnych imigrantów

Ewelina Szczepańska
20.04.2017

16 kwietnia funkcjonariusze z Placówki SG w Stuposianach zatrzymali 2 obywateli Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski oraz obywatela Niemiec narodowości kurdyjskiej, organizatora przerzutu.

Funkcjonariusze SG w pobliżu granicy skontrolowali samochód marki Volkswagen Transporter, którym podróżowało trzech mężczyzn. Dwóch z nich (w wieku 38 i 23 lata) nie posiadało żadnych dokumentów. Okazało się, że kilka godzin wcześniej w Bieszczadach, nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski, a kierowca samochodu, 29-letni obywatel Niemiec narodowości kurdyjskiej, to brat jednego z nich. Planował zabrać go do Niemiec. Drugi z zatrzymanych twierdził, że chciał przedostać się do Czech, gdzie już przebywają członkowie jego rodziny.

Mężczyźni przyznali, że za doprowadzenie do granicy polsko-ukraińskiej zapłacili na Ukrainie bliżej nieznanemu mężczyźnie 3 tys. euro. Organizator przerzutu podwiózł ich do granicy, którą przekroczyli sami idąc we wskazanym przez niego kierunku. Po stronie polskiej czekał na nich obywatel Niemiec. Usłyszał zarzut organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Imigranci, którzy odpowiedzą za nielegalne przekroczenie granicy, decyzją sądu zostali umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców, gdzie oczekują na dalsze decyzje w tej sprawie.

zdj. Bieszczadzki OSG

do góry