Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Straż Graniczna rozbiła grupę przestępczą i zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Straż Graniczna rozbiła grupę przestępczą i zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów

Ewelina Szczepańska
20.04.2017

Funkcjonariusze z Warmińsko–Mazurskiego Oddziału SG w Kętrzynie rozbili międzynarodową grupę przestępczą, zajmującą się produkcją i obrotem papierosami bez polskich znaków akcyzy.

Nielegalny proceder miał miejsce na terenie dwóch województw: łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych (6 i 7 kwietnia) funkcjonariusze SG zatrzymali trzech obywateli Łotwy w wieku od 25 do 39 lat oraz 43-letniego Polaka i 39-letniego bezpaństwowca. Mężczyźni pracowali przy produkcji papierosów. Na miejscu ujawniono kompletną linię technologiczną do produkcji wyrobów akcyzowych oraz ponad 2600 kg krajanki tytoniowej wartej prawie 1,8 mln zł i 870 tys. sztuk nielegalnych papierosów o wartości prawie 600 tys. zł.  Ponadto, w samochodach stojących na posesji i halach magazynowych, znaleziono półprodukty do wytwarzania papierosów m. in.: gilzy papierosowe, rolki papierowe, kartki z nadrukami nazw wyrobów tytoniowych różnych marek.

W ramach prowadzonego śledztwa pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Wobec zatrzymanych zastosowano również środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań na okres 3 miesięcy pozbawienia wolności. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko–Mazurskiego Oddziału SG pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie.

materiał filmowy i zdj. Warmińsko-Mazurski OSG

 

 

 

 

do góry