Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Obywatel Niemiec udawał Słoweńca - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatel Niemiec udawał Słoweńca

Maciej Pietraszczyk
07.04.2017

Posługującego się fałszywymi słoweńskimi dokumentami 29-letniego mężczyznę zatrzymali w czwartek w pobliżu Kołbaskowa funkcjonariusze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Pomellen. Okazał się on obywatelem Niemiec.

Do zatrzymania doszło w trakcie kontroli drogowej mercedesa na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca przedstawił do kontroli słoweński paszport, dowód osobisty i prawo jazdy, które wzbudziły wątpliwości funkcjonariuszy co do autentyczności. Przeprowadzona w Placówce Straży Granicznej w Szczecinie analiza dokumentów potwierdziła, że były fałszywe, a mężczyzna okazał oryginalny niemiecki paszport. Prawdziwą tożsamość mężczyzny potwierdzili funkcjonariusze niemieckiej Policji. Okazało się, że 29-latkowi zostało w Niemczech zatrzymane prawo jazdy.

Mężczyzna usłyszał zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem i dobrowolnie poddał się zaproponowanej przez prokuratora karze 3 tys. zł grzywny. Dodatkowo za prowadzenie pojazdu bez uprawnień został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

zdj. Morski OSG

  • Obywatel Niemiec udawał Słoweńca
    Obywatel Niemiec udawał Słoweńca
do góry