Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Poszukiwany ENA obywatel Niemiec zatrzymany w Korczowej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA obywatel Niemiec zatrzymany w Korczowej

Maciej Pietraszczyk
07.04.2017

6 kwietnia na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano 39-letniego obywatela Niemiec, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania.

Mężczyzna jechał do Polski z Ukrainy. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze SG ustalili, że obywatel Niemiec, podejrzewany o dokonanie kradzieży z włamaniem, od stycznia tego roku jest poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości.

Mężczyzna pozostaje obecnie w dyspozycji Bieszczadzkiego OSG, dalsze decyzje w jego sprawie podejmie Prokuratura Okręgowa w Przemyślu.

 

 

Europejski Nakaz Aresztowania stosuje się od 2004 r. Zastępuje on długie procedury ekstradycji, które dawniej były stosowane przez państwa członkowskie. ENA wydaje się w następstwie przeprowadzenia transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego. Nakaz taki, wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich jest ważny na całym terytorium Unii Europejskiej.

  • Poszukiwany ENA obywatel Niemiec zatrzymany w Korczowej
    Poszukiwany ENA obywatel Niemiec zatrzymany w Korczowej
do góry