Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Papierosy ukryte w chłodni - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy ukryte w chłodni

Autor : Magdalena Tomaszewska
04.04.2017

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z lubuskimi funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt pół miliona papierosów o wartości prawie 340 000 zł, przewożonych w naczepie typu chłodnia w specjalnie przygotowanej skrytce.

W nocy z 2 na 3 kwietnia funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik siodłowy z naczepą typu chłodnia. Ponieważ analiza dokumentów dotyczących przesyłki wykazała nieprawidłowości, a kierowca nie potrafił powiedzieć, co przewozi, gdyż – jak twierdził – nie był obecny przy załadunku, funkcjonariusze podjęli decyzję o przeprowadzeniu szczegółowej kontroli naczepy. W środkowej części chłodni odkryli ściankę skonstruowaną z metalowych rozpórek, po zdemontowaniu której ujawnili 31 kartonów z papierosami różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono prawie 25 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości 340 000 zł.

Zatrzymany towar zabezpieczono do dalszego postępowania. Zatrzymanemu kierowcy pojazdu, 54-letniemu obywatelowi RP, grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie kary łącznie.

 

zdj. Nadodrzański OSG

  • wnętrze chłodni z ukrytym nielegalnym towarem
    wnętrze chłodni z ukrytym nielegalnym towarem
  • wnętrze chłodni z ukrytym nielegalnym towarem
    wnętrze chłodni z ukrytym nielegalnym towarem
  • funkcjonariusze sprawdzają ładunek
    funkcjonariusze sprawdzają ładunek
do góry