Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zatrudniał nielegalnie 62 cudzoziemców - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrudniał nielegalnie 62 cudzoziemców

Autor : Ewa Gajewska
04.04.2017

Nawet 10 tysięcy złotych grzywny grozi elbląskiemu pracodawcy, który zatrudniał nielegalnie 62 cudzoziemców. Jak ustalili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu w zakończonej 31 marca kontroli legalności zatrudnienia, mężczyzna wprowadził cudzoziemców w błąd, zapewniając ich, że dopełnił niezbędnych formalności i pracownicy są zatrudnieni legalnie.

59 Ukraińców i 3 Mołdawian pracowało przy obróbce tworzyw sztucznych w firmach na terenie Elbląga, Gdańska i powiatu gdańskiego, gdzie pracodawca realizował zlecenia jako podwykonawca. Funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili, że szef firmy wprowadził w błąd cudzoziemców, zapewniając ich o legalnej pracy. Nieprawidłowości wobec cudzoziemców dotyczyły warunków powierzenia pracy, tj. miejsca pracy oraz rodzaju umowy cywilnoprawnej zadeklarowanych w oświadczeniach o zamiarze powierzenia wykonywania pracy.

W tej sytuacji Straż Graniczna odstąpiła od podjęcia wobec cudzoziemców czynności administracyjnych. Wobec pracodawcy zostanie skierowany wniosek do sądu. Za popełnione wykroczenie grozi mu nawet do 10 tys. zł grzywny.

zdj. Morski OSG

do góry