Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalnie przekroczył granicę, aby spotkać się z dziewczyną - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie przekroczył granicę, aby spotkać się z dziewczyną

Ewa Gajewska
03.04.2017

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych zatrzymali 22–letniego obywatela Ukrainy. 31 marca mężczyzna nielegalnie przekroczył zieloną granicę z Ukrainy do Polski, aby dotrzeć do dziewczyny, obecnie studiującej w Lublinie.

Młody mieszkaniec Kijowa został wylegitymowany w pobliżu linii granicy. Funkcjonariuszom SG powiedział, że idzie do swojej dziewczyny, również Ukrainki, która studiuje w Lublinie.  Mężczyzna wyjaśnił, że kilka tygodni temu poznał ją na jednym z portali społecznościowych i od tego czasu oboje utrzymywali znajomość za pośrednictwem Internetu. 22–latek postanowił odwiedzić dziewczynę w Lublinie, a ponieważ nie posiadał wizy, zdecydował się przekroczyć nielegalnie zieloną granicę. Zakochany mężczyzna starannie zaplanował swoją podróż, miał przy sobie mapy, telefony komórkowe oraz upominki dla ukochanej, w tym produkty żywnościowe, konfitury itp.

Za nielegalne przekroczenie granicy 22–latek został ukarany pouczeniem. Ponadto mężczyzna przez najbliższe 3 lata nie będzie mógł wjechać do Polski. W sobotę 1 kwietnia obywatel Ukrainy w ramach umowy o readmisji został przekazany stronie ukraińskiej.

zdj. Bieszczadzki OSG

do góry