Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Dwóch pijanych kierowców i nietrzeźwy rowerzysta - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch pijanych kierowców i nietrzeźwy rowerzysta

Autor : Ewa Gajewska
03.04.2017

W miniony weekend funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG zatrzymali trzech pijanych mężczyzn – dwóch kierowców i rowerzystę.

31 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Honda. 31-letni kierowca - mieszkaniec powiatu braniewskiego - miał ponad 1,1 promila  alkoholu w wydychanym powietrzu.

Następnego dnia funkcjonariusze z PSG w Sępopolu, podczas wspólnego patrolu z Policją, zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało, że 24-latek jest pijany. Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego  miał 0,74 promila w wydychanym powietrzu.

Natomiast wczoraj do funkcjonariuszy Straży Granicznej zwrócił się mieszkaniec Braniewa z prośbą o pomoc w odnalezieniu samochodu. Mężczyzna powiedział, że wie, kto odjechał jego samochodem. Wcześniej wspólnie spożywali alkohol, a potem siłą odebrano mu kluczyki od auta i 2 jego kompanów odjechało. Po kilku minutach funkcjonariusze SG zatrzymali mężczyzn podróżujących fiatem seicento. Jak się okazało - za kierownicą siedział 22-latek, który nie dość że był pijany (1,5 promila) to nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zarówno kierowca jaki i pasażer trafili na Komendę Powiatową Policji w Braniewie.

zdj. Warmińsko-Mazurski OSG

  • kontrola drogowa
    kontrola drogowa
do góry