Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Pijani kierowcy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani kierowcy

Autor : Dorota Bołotowicz
03.04.2017

W miniony weekend funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców.

1 kwietnia powracający ze spotkania z młodzieżą w Hajnówce funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zauważyli na poboczu stojący pojazd, w którym znajdowała się osoba bez ruchu. Funkcjonariusze zatrzymali się by sprawdzić, czy kierowca nie potrzebuje pomocy przedmedycznej. W czasie rozmowy okazało się, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Świadczyło o tym jego zachowanie, jak również wyczuwalna woń alkoholu. Wezwano patrol Policji. Wykonane badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik pozytywny - 1,36 promila alkoholu.

 Natomiast na terenie drogowego przejścia w Połowcach funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Czeremsze podczas wspólnej kontroli z funkcjonariuszem Policji zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 52-letni mężczyzna został poddany badaniu alkomatem, które wykazało 0,99 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Następnego dnia tj. 2 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Płaskiej na terenie gminy Nowinka zatrzymali do kontroli Skodę Octavię, którą kierował 52-letni obywatel Polski. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. Natychmiast powiadomiono funkcjonariuszy Policji w Augustowie. Wykonane badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna miał 1,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dalsze czynności wobec pijanych kierowców prowadzą funkcjonariusze z poszczególnych jednostek Policji.

do góry