Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kontrabanda warta 150 tys. zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda warta 150 tys. zł

Ewa Gajewska
03.04.2017

Papierosy bez polskich znaków akcyzy warte ponad 150 tys. zł ujawnili funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Tytoniową kontrabandę przywiózł do mieszkanki gminy Juchnowiec Kościelny obywatel Białorusi. Funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach oraz z Wydziału Zabezpieczenia Działań wkroczyli w momencie przekazywania nielegalnych papierosów. W samochodzie 42-letniego mężczyzny znaleziono 610 paczek nielegalnych papierosów wycenionych na ponad 8 tys. zł. Przeszukano pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze należące do kobiety, do której przyjechał przemytnik. W garażu zabezpieczono prawie 10,5 tys. paczek papierosów wartych ponad 144 tys. zł. oraz 60 tys. zł w gotówce. Łącznie ujawniono ponad 11 tys. paczek nielegalnych papierosów różnych marek o szacunkowej wartości ponad 150 tys. zł.

Obywatelowi Białorusi i obywatelce Polski przedstawiono zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Samochód i nielegalny towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Bobrownikach.

materiał filmowy i zdj. Podlaski OSG

 

 

 

  • papierosy z przemytu
    papierosy z przemytu
do góry