Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Wietnamczyk z przerobioną niemiecką wizą - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wietnamczyk z przerobioną niemiecką wizą

Magdalena Tomaszewska
13.03.2017

9 marca funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Wietnamu, który posługiwał się przerobionym niemieckim dokumentem pobytowym.

Cudzoziemca zatrzymali na drodze S1 w okolicach Pyrzowic funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach prowadzący kontrolę legalności pobytu. Podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziła zamieszczona w paszporcie Wietnamczyka niemiecka wiza oraz stempel niemieckiej kontroli granicznej. Badanie specjalistycznym sprzętem potwierdziło, że oba elementy zostały przerobione. Ponadto okazało się, iż cudzoziemiec poszukiwany był jako osoba, której należy odmówić wjazdu lub pobytu w państwach strefy Schengen.

Wietnamczyk usłyszał zarzuty dotyczące posługiwania się przerobionym dokumentem i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego zostało również wszczęte postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu. Na podstawie postanowienia sądu, do czasu podjęcia decyzji obywatel Wietnamu będzie przebywał w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

do góry